دریچه گاز الکترونیکی دو حالته

دریچه گاز الکترونیکی دو حالته DMET می تواند توسط ACC و راننده همزمان ع کند که براساس دریچه گاز الکترونیکی موجود در سیستم است . به منظور جبران تاخیر زمان در سیستم , مدل پیش بینی تطبیقی اسمیت ارائه شده است که براساس آن تابع انتقال مشخص می شود و به DMET جهت کنترل معرفی می گردد . علاوه بر این با هدف سوئیچ بدون مشکل بین حالت کنترل ACC و حالت رانندگی , محدوده منطقه از بین رفته نیز به دست آمده است . آزمایش های انجام شده به شرح زیر تایید شده اند .

توزیع هوا در استخرها

یکی از مشکلات متداولی که در استخرهای سرپوشیده با پنجره های بزرگ به وجود می آید، تقطیر بخار آب موجود در هوا بر روی شیشه است. از آنجایی که پنجره ها در معرض تقطیر بخار آب هستند، طراحی سیستم های توزیع هوا باید با تمرکز بر این بخش انجام گیرد. البته با استفاده از شیشه های دو جداره، سه جداره یا شیشه های مرغوبی که ضریب انتقال حرارت بسیار پایینی دارندمی توان این مشکل را به میزان زیادی کاهش داد.

تاخیر در خود اشتعالی نفت سفید

1. لوله شوك آيروسل با اتصال به پيستون براي پركردن آيروسل توسعه يافته است. آيروسل قبلا مخلوط شده و اندازه دانه اي در حدود 3μm دارد. 2. تاخير اشتعال نفت سفيد، مخلوط تجزيه شده در لوله هاي شوك بدست آمده است. اين مخلوط هوا است و همچنين مخلوطي از سوخت و اكسيژن و آرگون مي باشد. 3. تاخير در احتراق وابسته به فشار و نسبت هم ارزي بدست آمده است.

تاثیر پذیری ویژگیهای جریان سیال

سیالات حفاری نقش مهمی در مصارف حفاری در صنایع نفت و گاز ایفا می کنند. در این مطالعه، مشخصات حرارتی و رئولوژیکی سیال حفاری در محدوده های دمایی مقطع لوله آزمایش، شرایط چاه مشابه، بدست آمده است. مشخصات حرارتی نیز در نظر گرفته شده اند. هدف این کار آزمایشی، یافتن پاسخ به این سئوال می باشد: آیا روش تهیه نانوذرات AL2O3 بر رفتار نانوسیال حفاری اثرگذار می باشد؟

بهینه سازی نامتقارن توربین

در اين مقاله طراحي و ارزيابي عملكرد يك توربين با هندسه متغير دوورودي نامتقارن مورد بحث قرار گرفت. اين طراحي توربين براي بهبود عمليات EGR موتور و افزايش استخراج انرژي از اگزوز در موتورهاي چندسيلندر بزرگ است. طراحي با تجزيه و تحليل ميانگين خط اوليه به منظور رفع پارامترهاي عمومي هندسي توربين آغاز شده سپس طراحي كامل توربين توسط مدلسازي سه بعدي CFD مورد ارزيابي قرار گرفت.

بهینه سازی استفاده از پسماند

استفاده های جایگزین از پسماند ها برای تولید انرژی از دو دیدگاه مدیریت پسماند و سیستم انرژی اهمیت زیادی پیدا می کند. این مقاله نتایج یک مطالعه را در خصوص استفاده از پسماند در سیستم انرژی آینده ارایه می کند. تجزیه تحلیل با استفاده از مدل آنالیز سیستم انرژی موسوم به بلامورل انجام شد. این مطالعه در کشور های آلمان و اسکاندیناوی انجام شده و بر بهینه سازی سرمایه گذاری و تولید در سیستم های انرژی تاکید دارد.

بهبود اقتصادی سوخت در موتور

بهبود در اقتصاد سوخت، با سيستم جرقه زني كوچك در موتر است كه ناشي از اتخاذ يك زمان بندي متغير در سوپاپ با فشار كنترل شده است كه با استفاده از شبيه سازي عددي يك بعدي و سه بعدي مورد تجزيه و تحليل قرار گرفت. نتايج به دست امده در مورد اين آزمايش، اطلاعاتي را ارئه نمايد.در اين مقاله توضيح داده شد كه موتور تحت مطالعه با فناوري ساده VVT است كه عمدتا جهت بهبود راندمان موتور در قسمت بار مي باشد.

بررسی اسپکتروسکوپی

واکنش کراس لینک پلی اکریلیک خالص و ترکیب آن با پلی وینیل الکل توسط طیف سنج FT-IR مطالعه شد. پی برده شد که ر ترکیبات، تشکیل انیدرید برای پلی اکریلیک اسید، یک واکنش کراس لینک غالب تحت گرمایش است. با این حال، تشکیل استر بین پلی وینیل الکل و پلی اکریلیک اسید به دلیل ارتعاشات استری و ارتعاشات قابل تشخیص است. درجه آماس و ضریب کشسانی یانگ ترکیب کراس لینک در آب مقطر بستگی به زمان و دمای تیمار حرارتی دارد.

کمپرسور اسکرو

در سال 1967 دانهام بوش برای اولین بار در دنیا، کمپرسور اسکرو را خاص استفاده در چیلر تراکمی طراحی نمود و در چیلرهای خود به کار گرفت. با معرفی کمپرسورهای اسکرو توسط دانهام بوش انقلابی در صنعت چیلرسازی به وجود آمد؛ کمپرسور اسکرو به دلیل برترهایش نسبت به کمپرسور رفت و برگشتی، در کشورهای پیشرفته به سرعت جایگزین کمپرسورهای رفت و برگشتی شد. در ایران با توجه روند کند تغییر تفکر، در سال­های اخیر شاهد این جای گزینی بوده­ ایم.

آنالیز جریان ثابت و ناپایدار در توربین شعاعی

شبيه سازي جريان پايدار و گذرا از طريق اجزاي توربين شعاعي با دو ورودي ، بينش خوبي نسبت  با ساختارهاي پيچيده جريان  هوا را بوجود مي اورد. در مرحله اول، نفوذ زبانه توسط فاشر كم از سيال ورودي  به روتور با زاويه  600   به تصوير كشيده شده است. در مرحله دوم منطقه بين فضا توسط تلفات ، با توجه به اختلاط مشخص بين جريان كفي و توپي در تقسيم جريان وجود دارد.

نمودار سایکرومتریک

در حال حاضر منحنی­ های متفاوتی برای مشخصات هوا به کار برده می­ شود اما مهم­ترین و معمول ترین آنها دیاگرامی است که روی محور افقی درجه حرارت خشک (DBT) و روی محور قائم آن رطوبت مخصوص (W) درج گردیده. و ما بین این دو محور خطوط رطوبت نسبی، حجم مخصوص، دمای مرطوب و ... ترسیم شده است. شکل زیر شمای ساده ای از این نمودار با خطوط متفاوتی که نشانگر پارامترهای ذکر شده در بالا می باشند،

کنترل پیوسته ظرفیت

حرکت شیر لغزنده توسط ابتکار الکترونیکی منحصر به خود دانهام- بوش( به واسطه تغییرات دمای آب سرد خروجی ) و با نیروی هیدرولیکی کنترل می­ شود. وقتی کمپرسور به‌ طور کامل زیر بار می‌باشد، شیر لغزنده بسته است. عملیات کاهش بار با باز شدن دریچه از حالت بسته آغاز می­شود. حرکت دریچه، دهانه‌ای در کنار محفظه روتور ایجاد می‌کند. بنابراین گاز مکش‌شده می‌تواند قبل از فشرده شدن، از محفظه روتور به محدوده دریچه ورودی بر­گردد.

فلش اکونومایزر

 فلش اکونومایزر یا چرخه تزریق بخار جهت افزایش راندمان سیکل تبرید  قابلیت کمپرسور اسکرو عمودی دانهام بوش در کارکردن با فلش اکونومایزر یا چرخه تزریق بخار، ظرفیت را به ازاء 10% تا 15% افزایش ناچیز در مصرف برق، تا 25% افزایش می‌دهد. اکثر رقبای دانهام بوش که چیلرهای اسکرو تولید می‌کنند امکان به‌کارگیری فلش اکونومایزریا چرخه تزریق بخار را ندارند.